Badanie TSH w ciąży u dr n. med. Magdaleny Magnowskiej – ginekolog-położnik w Tarnowie Podgórnym


Badanie TSH to jedno z pierwszych badań, które zlecane jest w trakcie ciąży przez dr n. med. Magdalenę Magnowską – ginekolog-położnik w Tarnowie Podgórnym. Choroby tarczycy mogą bowiem niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży. 
Jeśli u pacjentki w trakcie wizyty w ciąży oraz na podstawie wyników badań zostanie rozpoznana nadczynność tarczycy, wówczas możemy mówić o większym ryzyku powikłań takich jak:-poronienie,-przedwczesne odklejenie się łożyska,-poród przedwczesny.
Jeśli u pacjentki zostanie w trakcie wizyty w ciąży zdiagnozowana niedoczynność tarczycy mogą wystąpić tożsame powikłania, a także negatywne skutki dla płodu, takie jak np. przedłużająca się żółtaczka fizjologiczna czy zaburzenia zachowania.
Zapraszamy do skorzystania z konsultacji medycznej specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa dr n. med. Magdaleny Magnowskiej w gabinecie lekarskim w Tarnowie Podgórnym oraz umówienie się na wizytę pod numerem 691-051-851.

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Źródło: Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników